Search
Close this search box.

7 největších grafických trendů roku 2020

Grafika, módy, styl a umění je trendem doby. Vše musí být kráské, uhlazené a lahodné pro oči. Jak vypadají nejnovější trendy v designu a grafice? Co je v dnešní době moderní a na co byste se při tvorbě grafiky měli zaměřit? Vybrali jsme pro vás 7 největších celosvětových trendů v grafice a designu v roce 2020! Pojďme se na ně podívat!

Chystáte se tvořit web?

A víte jaké jsou nejlepší nástroje na tvorbu webů?

Máme pro vás veliké srovnání většiny v česku dostupných programů na tvorbu webů!

1 - 3D Design

3D design je rozhodně styl, který vzrostl již v předchozím roce! Přesto ale neočekáváme jeho konec, spíš naopak, vzrůst.

Jedná se o moderní a čistý design, který se snaží zachytit reálnější podobu situace a v jeho fantazii se meze nekladou. 3D grafika může vypadat v podstatě jakkoliv, můžou k ní být přidané až realistické efekty, nebo to může být jednoduchá vektorová grafika, v moderních případech se v poslední době setkáváme i s 3D animacemi.

2 - Typografický design

Kvůli tendenci být co nejinovativnější a nejmodernější, si designéři hrají s typografií čím dál více. A podle očekávání bude v roce 2020 právě typografie velkým trendem.

Umělecká typografie, zdobená různými geometrickými i negeometrickými tvary a dalšími kreativními prvky, je bezpochyby něco, co přitahuje pozornost. V kombinaci s trendem maxi typografie z grafických trendů 2019 by měl typografický design v roce 2020 opravdu vyniknout.

3 - Monochromatický (jednobarevný) design

V poslední době jsme zaznamenali tendenci grafiků a designérů používat monochromatický jednobarevný efekt na jejich obrázky. Monochromatický barevný filtr se široce používá u fotografií nebo ilustrací, ale týkat se může v podstatě jakékoli grafiky. Veškeré barvy v obrázcích jsou z jednoho barevného kódu a mění se pouze odstín. Tím se docílí toho, že je celý obrázek pouze modrý, červený, nebo třeba fialový.

4 - Line art

Přeložit bychom mohli jako grafika pomocí čar. Jedná se o relativně nový trend, který by měl v roce 2020 ještě o něco porůst. Line art je ve své podstatě zjednodušený styl ilustrace. Jako taková je skvělá pro sdělení konceptů a nápadů. Vypadá čistě, elegantně a nenápadně. Line art je jedním z preferovaných dekoračních stylů v trendech grafického designu 2020.

5 - Zjednodušené ilustrace

Použití ilustrací v grafice není nic nového. Nejčastěji je používáme za účelem praktičtějšího vysvětlení tématu a lepší komunikace se čtenářem. A pokud jde o grafické trendy 2020, jednoduché ilustrace budou zářit.

Velmi malé množství detailů a malé množství reality v obrázcích umožňuje grafikům soustředit se nejen na umění samotné, ale také na zprávu, kterou má ilustrace předat. V roce 2020 mohou moderní obrázky vypadat opravdu hodně zjednodušeně, nerealisticky, můžou působit až dokonce dětinsky.

6 - Patterny / vzory

Vzory a textury byly již delší dobu zapomenuté. V poslední době si ovšem můžeme povšimnout jejich pozvolného návrat. Nutně to ovšem nemusí znamenat použití tradičním způsobem. Pattern se ůže použít v obrázcích, ilustracích, fotografiích, nadpisech, na designech produktů, brandu, vizitek a tak dále! Kombinace různorodých vzorů nebo jejich částí bude v roce 2020 nastupovat.

7 - Geometrický design

Všichni, kteří mají co do činění s grafikou či uměním, vám to potvrdí – vše vychází ze základních geometrických útvarů. A protože se v posledních letech rozmnožila touha po minimalismu a jednoduchosti – a to zejména v designu, používání jednoduchých geometrických útvarů je jedním z hlavních trendů v roce 2020. Geometrické návrhy mohou vypadat jednoduše, ale ve skutečnosti vyžadují dost práce, aby z nich lidé pochopili zprávu, kterou mají předat. A i vy jste si toho určitě v poslední době všimli. Hodně lidí si například nechává různé geometrické obrazce vytetovat. Následující obrázek vám možná poradí.

Odborník na digitální tvorbu:

Hana Terberová

„Jsem Hana a digitální tvorbě se věnuji již roky. Jsem profesionální grafický designér, zbožňuju online svět, IT, fotky, videa, digitální tvorbu a zajímám se o nejnovější trendy v designu. A ze všeho nejvíc mám radost, když můžu svými znalostmi pomoct nějakému začínajícímu designérovi, nebo jinému kreativci. Píšu ze svých zkušeností a odborných znalostí a tak si můžete být jistí kvalitou a důvěryhodností obsahu.

Zajímá vás více o webu? Podívejte se.

Kam dál?