Search
Close this search box.

10 nejlepších nástrojů na tvorbu webů – MEGAprůvodce

Shrnutí: Chystáte se vytvořit web? V dnešní době to naštěstí zvládne téměř každý a to i bez znalosti kódů a programování. Je tomu tak díky různým společnostem, které nabízí intuitivní nástroje, které vám tvorbu webů velice usnadní a zpříjemní. Já jsem jich pro vás vybrala 10 a:

  • nejlepší je podle mě český nástroj Webnode, který je velice jednoduchý na používání, umožní vám vytvořit si web podle vašich představ a ještě k tomu je cenově výhodný (a v základu je i zdrama).

A co se v článku dozvíte dál?

Můžete si přečíst o dalších možnostech vytvoření webu, co byste měli na začátku udělat, jak přesně se web tvoří, nebo jak vytvořit web zdarma.

Top 1. místo

Webnode

Cena nejoblíbenějšího plánu: 250 Kč měsíčně

Vítěz srovnání. Disponuje snad veškerými funkcemi, které jsou u tvorby webu důležité. Je kompletně v češtině, vytváří krásné a funkční weby a velice jednoduše a intuitivně se ovládá. Ceník je také velmi přijatelný.
2. místo

Mioweb

Cena nejoblíbenějšího plánu: 2000 Kč měsíčně

MioWeb je hned druhým v pořadí dle mojeho srovnání. Jendá se o perfektní cestu jak vytvořit krásný a profi web se vším, co byste si mohli přát. Nevýhodou je ovšem jeho relativně vysoká cena. Momentálně má mioweb pouze jeden tarif.
3. místo

Wix

Cena nejoblíbenějšího plánu: 340 Kč měsíčně

Na třetím místě je podle mě Wix. Jedná se o intuitivní a parádní nástroj na tvorbu webů, který disponuje veškerými potřebnými funkcemi. Wix má zase tu nevýhodu, že není příliš lokalizovaný do češtiny.

Nemusíte být vývojář se spoustou peněz, času a znalostmi kódu, abyste vytvořili jednoduchý web, který vypadá profesionálně. Známí tvůrci webových stránek, jako jsou Webnode, Wix a další umožňují i nováčkům snadno sestavit něco krásného a funkčního za relativně krátkou dobu, a to i s tím, když budete potřebovat pokročilé funkce. Vytvořit si web s nějakým takovým nástrojem navíc rozhodně vychází levněji, než si web zaplatit u profíků.

Jak program na tvorbu webů vybrat?

Vybrání nejlepšího nástroje pro tvorbu webových stránek závisí na vašich konkrétních potřebách, ale v české republice máme naštěstí několik parádních vítězů, kteří svému oboru kralují. Celosvětově takových nástrojů exiszuje opravdu mnoho a stále přibývají. Pro někoho, kdo ovšem s weby začíná a nemá mnoho zkušeností se asi budou hodit ověřené a jednoduché programy, tedy alespoň pro začátek.

Abych vám tedy výběr usnadnila, vytvořila jsem vám seznam nejlepších programů a nástrojů na tvorbu webu. A abych si mohla dovolit takový seznam vytvořit, prozkoumala jsme veškeré plány a funkce u většiny nástrojů dostupných v Česku a samozřejmě jsem zohlednila veškeré faktory, které by vás mohly zajímat včetně SEO optimalizace, dostupnosti pro mobilní zařízení, pluginy, nebo třeba možnosti mít eshop.

A pokud vás zajímá více do detailu jak se web tvoří, přečtěte si můj jednoduchý návod jak vytvořit web zdarma a rychle, ve kterém vám řeknu všechny způsoby, jak se web tvoří a ukážu vám i konkrétní postup jak to udělat zdarma.

Na začátku všeho je určitě vhodné určit si, co je pro vás důležité. Jste například grafik a potřebujete portfolio? Pravděpodobně budete potřebovat mnoho možností galerií a vkládání obrázků a zase nebudete potřebovat eshopová řešení. Z počátku si srovnejte, co je potřeba, aby vás wem měl a co naopak není důležité. Podle toho vybírejte.

Klidně si i sepiště seznam a zeptejte se sami sebe třeba: 

Jaký je účel vašeho webu?

Prvním krokem by mělo být určení primárního cíle vaší webové stránky. Chcete prodávat produkt? Přilákat potenciální zákazníky pro vaše služby? Vytvořit portfolio?Pokud si nejprve vytvoříte cíle, budete si moct hned se začátku vybrat pluginy a funkce, které by vaše webovka měla mít. 

Kolik času chcete investovat do stavění svého webu? 

To se samozřejmě bude lišit na základě spousty faktorů, jako třeba i to jak jasnou máte vizi a zda máte zkušenosti s vytvářením webových stránek. Většina lidí bude spíš chtít věnovat tvorbě webu více času, protože přece jen, je to něco, co vás reprezentuje a tak by to mělo vypadat slušně.

Jak moc podle sebe web chcete?

Tato otázka jde ruku v ruce s časovými možnostmi, protože čím více chcete web upravovat do tip ťopu podle sebe, tím více času vás to stojí. Ale super zpráva je ta, že většina nástrojů na tvorbu webů disponuje spoustou krásných šablon, které můžete využívat a upravovat, jak se vám zlíbí, což vás mnoho času ušetří. 

Jak velký bude váš web?  

Některé webové stránky jsou zaměřeny na větší weby, které potřebují mnoho stránek. Nejčastěji jsou to velké magazíny, které vydávají spousty článků. V takovém případě web buildery jako webnode a podobně moc vhodné nejsou. Ale pro menší, třeba dvou, pěti či patnácti stránkový web jsou naprosto ideální.

Jaké nástroje budu na webu potřebovat?

Máte v plánu například vlastnit eshop? Potřebujete web propojit s platební bránou? Potřebujete velkou a specifickou galerii? Vkládání videjí? Všechno si dopředu promyslete, abyste se mohli na základě toho rozhodnout, zda vám nástroj bude vyhovovat. mimo jiné si samozřejmě většinu nástrojů na tvorbu webů můžete vyzkoušet zdarma. Většina z nich má nějaký bezplatný plán, kde můžete kouknout a na funkce a rozhraní.

Existují určité pojmy, které byste měli znát pro jednodušší orientaci ve webech a jejich tvorbě. Pojďme si je trochu projít:

Drag & drop ovládání je funkce, kterou mají často právě web buildery a page buildery. Ve sféře tvorby webovek vypadá tak, že před sebou máte v prohlížeči otevřenou vaši stránku a a upravujete ji tak, že přetahujete libovolné prvky přímo do stránky a tam je taky upravujete. Jedná se o velice intuitivní a příjemnou metodu tvorby webu, kterou si rozhodně zamilujete. Je totiž opravdu jednoduchá.

WYSIWYG editor – WYSIWYG je anglická zkratka pro “What you see is what you get” a znamená to to, že veškeré změny, které na stránce uděláte, vidíte okamžitě, tím pádem je jednoduché se rychle přesvědčit o tom, zda se vám změna líbí, nebo zda ji chcete odstranit.

Landing page, neboli vstupní stránka je.. no, vstupní stránka. Jedná se o stránku, na kterou se člověk dostane třeba z google. Je to ta stránka, kterou uživatel uvidí jako první. Samozřejmě, vstupních stránek může mít web kolik jen chce.

Hosting je místo, kde je uložený váš web. Každá webová stránka musí mít nějaké fyzické místo, kde je uložená. Musí být na nějakém počítači. A hostingové společnosti dělají to, že vám umožňují využit jejich server a váš web na něj nahrát. Tím pádem vy fyzicky nemusíte nic vlastnit. Programy na tvorbu webů většinou hostingové služby poskytují, proto se o to většinou nemusíte vůbec starat.

Šablony u většiny programů na tvorby webů fungují následovně: Většinou se v průběhu tvorby webu ocitnete v bodě, kdy vám nástroj nabídne spoustu šablon na výběr. Šablony jsou většinou pro celý web. Jedná se tedy o už předvytvořené webové stránky, s určitým zaměřením. Máte šablonu pro kavárnu, šablonu pro advokátní kancelář, šablonu pro jógové studio a tak dál. Šablony se samozřejmě dají libovolně měnit. Slouží pouze pro to, abyste nemuseli web tvořit od píky, protože pokud nejste designér, trvalo by vám to asi dlouho. Každopádně obsah, fonty, barvy, fotky či rozložení si ve své šablonce můžete libovolně měnit tak, aby web vypadal podle vašich představ.

Pluginy jsou v podstatě aplikace, akorát pro webové stránky, jinak je to asi tak nějak to stejné. Pluginy rozšiřují možnosti webu. Díky nim můžete například přidat eshopové řešení, nebo třeba zvýšit bezpečnost, či rychlost webu a podobně.

#1 Webnode

Proč je Webnode na 1. místě?

Na první místo jsem vybrala Webnode, protože jde o skvělý český online nástroj pro tvorbu a správu webových stránek. Je celý v češtině a k vytvoření webu vůbec nemusíte znát kód či HTML. V základu je Webnode zdarma, ovšem pokud chcete, aby vás web reprezentoval třeba vlastní doménou (což se podle mě hodí), je potřeba si zaplatit nějaký z plánů, které Webnode nabízí. Plány jsou naštěstí levné a hlavně jak jsem již psala – v základu je zdarma, takže si ho můžete hezky vyzkoušet a rozhodnout se, zda vám bude vyhovovat, což mi přijde více než fér.

Zajímá vás o Webnode více? Přečtěte si celou rencenzi →

Jak webnode funguje?

Webnode je velice jednoduchý a intuitivní. Funguje tak, že se zaregistrujete a v podstatě ihned můžete tvořit web. Tvorba je velice svižná a jednoduchá a to natolik, že web zvládnete vytvořit i za pár minut. Samozřejmě čím specializovanější, větší a specifičtější web chcete, tím déle vám to potrvá, ale jednoduché Webnode vládání vám opravdu zkracuje dobu tvorby.

Chcete vidět konkrétní postup, jak vytvořit web ve Webnode? Pak se podívejte ne můj článek, ve ktetém si to všechno od A po Z ukážeme (a to zcela zdarma).

Webnode je tedy v nejzákladnější verzi zdarma. Ta verze bohatě stačí na nějaký neveřejný malý osobní projektík a tak hlavně na to, abyste si webnode vyzkoušeli. Prémiové plány webnode poté máme 4.

  • Balíček Profi, který stojí 450 kč měsíčně
Profi je balíček pro naprosto profesionální web. Obsahuje úplně všechno, co webnode poskytuje a většinu z toho neomezeně, jako přenosy dat, počet registrovaných uživatelů či zálohování webu.
  • Balíček Standart za 250 Kč měsíčně
Balíček standart je asi nejoblíbenějším balíčkem u webnode. Jedná se o parádní poměr ceny a výkonu. Dostanete spoustu prémiových služeb včetně vlastní domény, 2 GB prostoru na serveru, přenosy v 10 GB dat a všechny placené služby webnode.
  • Balíček Mini za 140 Kč měsíčně
V balíčku Mini najdete doménu na rok zdarma, relativně malý prostor na serveru = 500 MB, přenos dat pouze 3 GB, ale oproti balíčku limited máte relativně dost prémiových funkcí. Velká nevýhoda – u balíčku Mini váš web obsahuje reklamy webnode.
  • Balíček Limited za 70 Kč měsíčně.

Zde nemáte doménu zdarma ani téměř pokročilejší funkce. Můžete si připojit vlastní doménu, nebo si doménu dokoupit. Web má jen velice základní funkce a statistiky návštěvnosti můžete sledovat pouze 30 dní zpět. Web bude i obsahovat reklamu webnode.

Podívat se na plány a ceny →

Webnode využívá funkce drag & drop a WYSIWYG editor, díky čemuž je ovládání naprosto jednoduché a rychlé.

Z hlavnějších funkcí bych asi měla vyzdvihnout velké množství šablon, responzivitu (zobrazení webu pro mobilní zařízení), pluginy, vložení vlastních fontů, SSL zabezpečení, SEO optimalizaci, FB pixel, možnost eshopu a zálohování webu.

Dále disponuje funkcemi jako propojením s google analytics, google adsense, search console a podobně, je zde možnost kontaktních formulářů, tlačítko pro rychlé sdílení na sociálních sítích, email marketingu či vložení metadat nebo oznámení o cookie souborech a mnohé další.

S Webnode samozřejmě vytvoříte jak klasický web, tak i portfolio, eshop či blog. Hodí se například pro pro lidi na volné noze, malé živnostníky, obchody a tak dále – to vše by mohlo zahrnovat grafiky a umělce, bloggery, výživové poradce, fyzioterapeuty a maséry, konzultanty, jógové či jiné sportovní studia, posilovny, osobní trenéry, kavárny, čajovny, restaurace, pivovary, spisovatele, kadeřnictví, malé eshopy a spousty dalších. 

Webnode má samozřejmě i zákaznickou podporu a to ve formě telefonu a emailu. Bohužel nemají podporu ve formě chatu.

#2 Mioweb

Proč je Mioweb na 2. místě?

Druhé místo patří podle mě českému nástroji na tvorbu webů – Mioweb, který spadá pod firmu SmartSelling. Jedná se o skvělý nástroj s jednoduchým ovládáním při jehož používání nemusíte znát kód či HTML. Funguje na známé platformě WordPress, kterou vývojáři obohatili o funkce Miowebu. Díky tomu, že se jedná o český nástroj je stejně jako Webnode celý v češtině. To, co je tak nějak nevýhoda je realtivně vysoká cena Miowebu, která sice odpovídá kvalitě, kterou dostanete, ale přesto může pro někoho být stopkou.

Mioweb má nově pouze jeden tarif, který obsahuje naprosto veškeré služby, které Mioweb poskytuje. Tarif stojí 2000 Kč měsíčně a je bez závazků – to znamená, že ho můžete kdykoliv ukončit.

Podívat se →

Mioweb má nespočet funkcí. Využívá funkci drag & drop, což je velice intuitivní. Jedny z hlavních funkcí jsou ale samozřejmě vlastní doména a hosting, responzivita, šablony, pluginy, vlastní CSS či vlastní písmo. Dále možnost manipulovat s rozložením webu. SEO optimalizace, možnost eshopu či blogu, oznámení cookies a metadata. Výhodou je i průvodce spuštěním webu. Samozřejmě nesmíme zapomenout na SSL certifikaci a zálohování eshopu. Mioweb si můžete dokonce na 14 dní vyzkoušet zdarma. Jednoduše snad všechny funkce, které by vás mohly napadnout. V neposlední řadě mají i zákaznickou podporu ve formě chatbotu, telefonu, nebo emailu a celou sekci otázek a odpovědí.

#3 Wix

Proč je Wix na 3. místě?

Wix jsem vybrala na 3. místo i proto, že se v zahraničí jedná o jeden z nejoblíbenějších, funkčních a kvalitních nástrojů na tvorbu webů.

Wix je nástroj, se kterým se naučíte pracovat velice rychle, je přehledný, jednoduchý, kvalitní a nabízí stovky bezplatných šablon. Poskytuje i vlastní webhosting, nebo doménové jméno. App Market usnadňuje přidávání dalších funkcí, jako fotogalerie, eshop a podobně a s Drag & Drop ovládací funkcí se velmi rychle naučíte web vytvořit.

Nevýhoda: jedná se o zahraniční nástroj a česká lokalizace je poněkud nedokonalá.

Wix disponuje verzí zdarma, která ale obsahuje Wix reklamy a nemáte s ní možnost vložit vlastní doménové jméno. Podobně jako u Webnode bude ve vaší doméně název společnosti. Samozřejmě, veškeré prémiové služby wix se v plánu zdarma nenachází. Zdarma verze je ale samozřejmě skvělou cestou, jak Wix vyzkoušet.

Wix má 4 základní plány. Bohužel, jak jsme zmiňovali, česká lokalizace je velice nedokonalá a tak má Wix všechny ceny uvedené v eurech, namísto v korunách.

Plán VIP
Cena 24,5 eur = cca 660 Kč

Nejprémiovější plán Wix, který obsahuje veškeré funkce Wix, až už základní, pokročilé či rozšířené.

Plán Unlimited
Cena 12,5 eur = cca 340 Kč

Nejoblíbenější plán Wix, obsahuje dostatečný počet prémiových služeb, vlastní doménu, bez Wix reklam a mnoho dalšího.

Plán Combo
Cena 8,5 eur = cca 230 Kč

Plán, který vám umožní vložit vlastní doménu a nebude obsahovat Wix reklamy. Většina dalších funkcí je ovšem stále uzamčena.

Plán Connect Domain
Cena 4,5 eur = cca 120 Kč

Jedná se o plán, který vám umožní propojit doménu s Wix stránkou. Většina prémiových funkcí vám ovšem stále zůstane uzamčena.

Podívat se na plány →

Wix využívá také drag & drop funkci. S Wix můžete vytvořit libovolný web, portfolio, eshop, nebo blog. Disponuje funkcemi jako je responzivita, vlastní hosting, veliké množství šablon, pluginů, vlastní písma, tlačítka pro sdílení na soc. sítích, SEO optimalizace, průvodce začátky, SSL zabezpečení, oznámení cookies, propojení s google analytics, search consolí a dalšími, a mnoho dalších.

Podpora Wix obsahuje spoustu často kladených otázek a odpovědí a pokud se s Wix chcete spojit, máte možnost napsat email. Bohužel, pouze v angličtině. Telefon ani live chat nemají.

#4 Mozello

Proč jsem vybrala Mozello?

Mozello je další z mnoha nástrojů na vytvoření webu. Je to jeden z těch lepších, protože weby s ním vytvořené vypadají profesionálně. Mozello je zahraniční firma, konkrétně z Lotyšska a kvůli tomu mají zákaznickou podporu pouze v angličtině. Samotný program je ale naštěstí lokalizovaný do češtiny.

Funkce mají dobré, samozřejmě si Mozello můžete i vyzkoušet zdarma. Mezi ty hlavní funkce patří šablony, kterých mají okolo 50, responzivita, možnost propojení s google analytics, search consolí a tak dále, metadata či tlačítka pro sdílení na soc. sítích, FB pixel, kontaktní formulář atd.. Dále zde máte možnost eshopu, možnost blogu a další.

Co ale Mozellu chybí je například možnost přidat vlastní CSS, nebo pluginy, dále nedisponuje drag & drop editorem, ani průvodcem na začátek. Nemá SSL zabezpečení, ani oznámení cookies.

Krom několika nedostatků je ale Mozello super nástroj na tvorbu webu. Pokud něčemu nerozumíte, můžete kdykoliv kontaktovat podporu, sice pouze v angličtině, ale můžete si vybrat mezi telefonem a emailem, odpovídají rychle.

Mozello má tři základní plány.

První je plán Free, čili zadarmo. V takovém případě vaše doména obsahuje “mozello”, čili nemáte vlastní doménu a váš web zobrazuje Mozello reklamu. Prostor na wem máte navíc velice malinký.

Druhým plánem je Premium, které stojí 170 Kč měsíčně. Dostanete zdarma vlastní doménu, na webu nebudou žádné Mozello reklamy a odemkne se vám více prémiových funkcí, včetně 50 GB prostoru pro web.

Poslední, nejlepší a nejdražší plán je Premium plus, který stojí cca 330 Kč měsíčně, obsahuje samozřejmě doménu zdarma, bez reklam a odemykají se vám veškeré prémiové funkce, včetně neomezené velikosti pro web a nástrojů pro profi eshop.

#5 Zombeek

Proč jsem vybrala Zombeek?

Zombeek je další z nástrojů na vytvoření webu bez kódu. Jedná se o nástroj s poněkud méně funkcemi oproti předchozím, ovšem za to vytváří moc pěkné weby. 

Zombeek disponuje drag & drop ovládáním, responzivitou webů, možností přidat vlastní CSS, vlastní písmo či barvy. Dále je zde možnost  SSL zabezpečení, možnost eshopu a doplňujících funkcí jako formulář, cookies a podobně. Je zde možnost i zálohování webu a samozřejmě, vyzkoušení zdarma. Samozřejmostí je i propojení s google analytics, search consolí a FB pixel.

Zákaznická podpora je v češtině a to formou emailu a telefonu.

Co ale Zombeek chybí je například možnost blogu, metadat, tlačítek pro sdílení na soc. sítích, email marketingu, možnost přidat pluginy, nebo třeba průvodce pro spuštění webu.

Zombeek je super nástroj pro někoho, kdo od webu neočekává příliš mnoho funkcí. Díky intuitivnímu drag & drop ovládání se s editorem naučíte rychle pracovat a vybudovat tak krásný web.

Zombeek má jen dva plány a to plán Free, který je zdarma a plán Bez starostí, který stojí 83 Kč měsíčně. Ve Free tarifu nemáte možnost vlastní domény, a spousty dalších prémiových funkcí. V placeném plánu máte samozřejmě k dispozici všechno.

#6 Webgarden

Proč jsem zařadila Webgarden?

Jedná se o český projekt, který vznikl už v roce 2005 jakožto projekt dvou studentů ČVUT. Nyní je webgarden jeden z těch lepších nástrojů na tvorbu webu v česku! 

Je to tedy další z online platform, ne keré si můžete založit web.

Funkce Webgarden jsou relativně rozmanité. Systém má okolo 150 šablon zdarma, můžete vkládat vlastní CSS, vlastní písmo, či barvy. Je celý v češtině a na začátku dostanete průvodce systémem. Web můžete propojit s google analytics, google search console a využít můžete i funkcí jako je kontaktní formulář, oznámení cookies a další. Máte zde možnost klasického webu, eshopu, nebo blogu.

Webgarden má ale i několik nedostatků  a to například to, že nemá SSL zabezpečení, není responzivní, nebo nemáte možnost přidání pluginů. Dále editor není drag & drop, a není zde možnost zálohování webu.

Suma sumárum je Webgarden rozhodně supr nástroj, ale pokud potřebujete některé z funkcí, kterými nedisponuje, asi si budete muset vybrat jinou službu, nebo počkat, než ji Webgarden vyvine. Služba má skvělou podporu – mají telefon, email i live chat a to vše v češtině.

Webgardem ná tři plány, Silver Gold a Platinum.

Liší se velikostí datového prostoru, limitem pro upload, počtem návštěv bez reklam a Počet newsletterů za týden. Ceny jsou: pro Silver 55 Kč za měsíc, Gold 95 Kč za měsíc a Platinum 395 Kč za měsíc.

#7 eStránky

Proč jsem vybrala eStránky?

eStránky jsou dalším z nástrojů na tvorbu webů. Jendá se o čekou společnost, díky čemuž máte samozřejmě i podporu komplet v češtině.

eStránky disponují spoustou funkcí jako šablonami, responzivitou, možností vlastního CSS, eshopu, blogu, zálohování webu, SSL zabezpečením, propojením s google analytics, FB pixel, a další.

Má ale i nedostatky a to například to, že nedisponuje drag & drop editorem a ovládání je tedy poněkud složitější.

Mají skvělou zákaznickou podporu, takže ať už budete potřebovat pomoct s čímkoliv, můžete se na ně obrátit.

eStránky mají první plán zdarma, který je sice velmi omezený, ale slouží pro seznámení se s programem.

Druhým plánem je plán “Nekomerční”, který stojí 50 Kč měsíčně a má velmi základní funkce.

Dalším plánem je plán “Komerční”, kdy za 150 Kč dostanete většinu prémiových funkcí.

Posledním plánem je plán “eshop”, který jak můžeme odhadnout slouží pro tvorbu eshopu. Stojí 170 Kč na měsíc a obsahuje všechny prémiové funkce.

#8 Weebly

Proč jsem vybrala Weebly?

Weebly je z dalších programů na tvorbu webů. Jedná se o zahraniční firmu a disponují většinou funkcí, kterou byste si mohli přát. Bohužel je ovšem celý v angličtině, což je při technických věcech často oříšek.

Mezi funkce patří klasická responzivita, šablony, možnost blogu či eshopu, propojení s google analytics, search consolí a tak dále. SSL certifikát, vlastní CSS, možnost přidat pluginy a oblíbené drag & drop ovládání či zkušební verzi zdarma.

Vzhledem k tomu, že je Weebly celý v angličtině, uvádí ceny v dolarech.

Weebly je určitě super nástroj na vytvoření webu. Pokud ovšem dobře neovládáte angličtinu, tak se pro vás asi spíš moc nehodí.

Weebly má první plán zadarmo, který slouží pro vyzkoušení. Další tři plány jsou za 5, 12 nebo 25 dolarů, což je asi 115, 280 a 570 Kč. Liší se počtem prémiových funkcí.

#9 WebSnadno

Proč jsem vybrala WebSnadno?

Jedná se o český nástroj na vytvoření webu. Má relativně jednoduché ovládání, ovšem nedisponuje funkcí drag & drop. Co se týče funkcí, má jich spoustu. šablony, responzivita, SSL zabezpečení, možnost eshopu, blogu, vyzkoušení zdarma a mnoho dalších. Co mu ale chybí je třeba možnost přidat pluginy, drag & drop ovládání a třeba manipulace s rozložením webu.

Základní plán je zdarma na vyzkoušení. Pokročilejší plán Premium mají za cca 150 kč měsíčně s tím, že máte dostupné některé prémiové funkce. Nejlepší plán Business stojí okolo 350 Kč a odemykají se vám s ním veškeré funkce, které WebSnadno nabízí.

#10 SimpleSite

Proč jsem zařadila SimpleSite?

SimpleSite je zahraniční, konkrétně Dánská společnost vyvíjející stejnojmenný nástroj na tvorbu webů. Co ale musíme lehce zmínit – weby simplesite jsou velice omezené co se týče designu. Všechny mají stejné neměnitelné rozložení a působí docela zastarale a navíc, všechny stránky působí tak nějak stejně. Mají většinu základních webových funkcí, ale zákaznická podpora trochu pokulhává. Mají k dispozici pouze email a může trvat až 2 dny, než se vám dostane odpovědi.

SimpleSite už podle názvu říká “jednoduché stránky” – a jednoduché stránky se SimpleSite také dostanete. Pro někoho, kdo potřebuje jen webovku a nezáleží mu až tak moc na vzhledu se SimpleSite určitě hodí. Ale pro někoho kdo potřebuje profi moderní stránku se spoustou funkcí bychom spíš asi doporučili jiný nástroj.

Základní plán s omezenými funkcemi je zdarma – na vyzkoušení. Plán “Pro” s pokročilejšími funkcemi vás měsíčně vyjde okolo 400 Kč a plán E-Commerce se všemi funkcemi stojí okolo 800 Kč na měsíc. Ceny na stránkách uvádějí v eurech.

Návod jak vytvořit web

1. Ujasněte se, jaký web chcete a zda do něj jste ochotní investovat

Je potřeba si na začátku ujasnit, co vlastně chcete. Chcete jen velice jednoduchý web a pokud možno zdarma? Podívejte se níže na návod, jak vytvořit web zdarma. Chcete třeba web s vlastní doménou? Také vysvětluji níže, jak toho docílit. Každopádně si ale tyto možnosti ujasněte a řekněte si, co přesně od webu chcete.

2. Vyberte si jak a pomocí čeho chcete web vytvořit

Když máte vybráno, jaký web chcete, rozhodněte se, pomocí jakého nástroje budete web vytvářet. Máte na výběr z mnoha výše zmíněných nástrojů, nebo si můžete vytvořit web sami pomocí vlastního kódu, či redakčního systému wordpress.

3. Vytvořte a zabezpečte web

Jakmile máte vybráno jaký web chcete a pomocí čeho ho chcete vytvořit, vyrhněte se na tvorbu samotnou. Když web vytvoříte, nezapomeňte ho i sabezpečit pomocí SSL certifikátu (https). U nástrojů na tvorbu webů je to velice jednoduché, u tvorby webů na vlastní pěst musíte už lehce zabrouzdat do technické stránky, ale většinou to také není žádná hrůza.

4. Vymyslete branding

A tím myslím logo, slogan, nebo třeba popis “o nás”. Naučte se prodávat své služby a web pro to využijte. Logo by mělo být jednoduché, výstižné a zapamatovatelné. Slogan tvořte chytlavý a trefný tak, aby říkal co děláte. A v sekni webu “o nás” se rozpovídejte o vaší firmě.

5. Zajistěte SEO

SEO, nebo search engine optimization – česky optimalizace pro vyhledávače, zajišťuje to, jak se vaše stránka umístí ve výsledcích google. Pro správné SEO byste měli volit správná klíčová slova, nadpisy stránek tyto slova obsahující a sparávné meta popisky. U nástrojů na tvorbu webů tyto informace jednoduše vyplníte v nastavení. U tvorby webů na vlastní pěst potřebujete technické znalosti, ale pokud používáte třeba wordpress, tak si stačí stáhnout plugin a pak je to také relativně jednoduché.

6. Poslední detaily

Zkontrolujte web, zda má opravdu vše, co jste si od něj představovali. Nezapomeňte na webu mít zásady ochrany osobních údajů a kontakt. Překontrolujte zda se vám všude líbí písmo, obrázky a barvy. Také nezapomeňte propojit web s google analytics, abyste mohli sledovat statistiky návštěvnosti. Při používání nástrojů na tvorbu webů to není vůbec nic těžkého.

7. A voilá - web je na světě

Můžete ho třeba poslat kamarádům, rodině či business partnerům na pochlubení a ohodnocení!

Jak vytvořit web zdarma?

Není vůbec těžké najít cestu, jak vytvořit web zdarma. Tato služby poskytuje velká spousta nástojů, jako třeba Webnode, či Wix a podobně. U webu zdarma ovšem vždy budou velmi omezené funkce. Většinou ebudete mít vlastní doménu. Vaše doména bude vypadat třeba mojestranka.webnode.cz – vždy tam bude název společnosti, u které web provozujete. Což tedy není moc profesionální. Dále se na webu bude většinou zobrazovat reklama od společnosti a web bude mít velice omezené funkce a služby, hlavně tedy v oblasti velikosti prostoru. Pokud vám ovšem nevadí ty hlavní dva zádrhely a sice nevlastnění domény a reklamy na webu, je třeba právě Weobnode úplně parádní volbou, protože si webovku zvládnete vytvořit sami, velice rychle, bez použití jakéhokoliv kódu a to všechno samozřejmě naprosto zdarma.

Jak vytvořit web s vlastní doménou?

Pro vytvoření webu s vlastní doménou už si budete muset vždy nachystat nějakou tu kačku. Je zde ovšem několik možností, jak to provést.

1) můžete si koupit plán u nějakého z výše zmíněných nástrojů na tvorbu webů. Nejlepší jsou asi Webnode, Mioweb, či Wix. Tito poskytovaleté vám poté v rámci plánu zajistí vlastní doménu a zároveň samozřejmě i hosting a platformu pro vytvoření webu. Myslím, že pro někoho kdo není kóder a neumí si web napsat sám je to jedné z nejlepších řešení.

2) druhou možností je pořídit si vlastní doménu a web si na ni vložit. To už je ovšem složitější proces a vyžaduje dost technických znalostí. Potřebovat budete kromě domény i webhosting. Některé malé procento hostingů nabízí hostingové služby zdarma, ale s tím, že doménu musíte vlastnit u nich a hostingové služby jsou velice omezené. Weby poté vychází v podstatě stejně, jako byste si vytvořili web zdarma u Webnode akorát s tím rozdílem, že jste si zaplatili doménu. Lepší je tedy v takovém případě hosting k doméně zakoupit. Nejlevnější hostingové služby se pohybují třeba okolo 150 Kč za rok, což vůbec není tak strašné. Nejsou sice příliš kvalitní a bezpečné, ale stačí. Kvalitní a dobré hostingové služby se pohybují okolo 1000 Kč na rok a více.

Takže co jsme si zatím žekli je to, že potřebujeme koupit doménu a potřebujeme hosting. Jakmile máme tyto dva body, můžeme se vrhnout na tvorbu webu. Zde máme zase několik možností jak web vytvořit a sice pomocí vlastního kódování – tím, že si web napíšeme komplet sami a pomocí databází hostingu ho na web vložíme, a nebo můžeme využít třeba bezplatného redakčního systému wordpress, kde už toho kódování tolik nepotřebujeme, jen třeba občas na malé detaily.

To, co je na tvorbě webu podle sebe s vlastním kupováním domény a hostingu to horší je to, že je zde spousta technických věcí, které potřebujete znát, jako například jak web vložit do MySQL databáze, FTP přístupy, jak web zabezpečit pomocí SSL, HTML a CSS, popřípadě JAVA script a mnohé další. To, co je velkou výhodou u nástrojů na tvorbu webu jako třeba Webnode je to, že všechny tyto technikálie vyřeší za vás. Jediné o co se staráte vy je tvorba webu v intuitivních a jednoduchých drag & drop editorech.

Přečtěte si také srovnání eshop platforem, na kterých si můžete postavit vlastní eshop, na partnerském webu Entuzio.cz, nebo se podívejte na konkrétní návod, jak vytvořit webovou stránku.

Odborník na tvorbu webů:

Hana Terberová

„Webů jsem vytvořila spousty – tvořím je již roky. Proto bych se označila za profesionála v oboru. Mám bohatou zkušenost s tvorbou webů na Wordpressu, pomocí nástrojů jako Webnode, nebo i dokonce jen tak skrze HTML. Krom toho jakožto profesionální grafik umím poradit i v designovém světě. A vzhledem k tomu, že se i neustále zajímám o novinky z technologickýho světa, tak si můžete být jistí kvalitou obsahu.”

Zajímá vás více o webu? Podívejte se.

Kam dál?