Search
Close this search box.

10 nejlepších hostingů zdarma – srovnání 2024

Shrnutí: Hosting je podle mě základ, který potřebuje každý, kdo chce vlastnit webovou stránku. Někomu ale může připadat zbytečné kupovat si drahý hosting za čtyřčíselné sumy. Naštěstí existují i nějaké alternativy zcela zdarma a ty vám popisuji v článku. Ta nejlepší je podle mě:

  • Webnode – jedná se o výborný nástroj, ve kterém velice jednoduše a komplet zdarma vytvoříte celý web + k němu dostanete doménu i hosting zdarma.

A o čem píšu dál?

Více méně v článku hlavně shrnuji, které hostingy jsou zdarma. Většina je bohužel hodně omezená a u většiny také musíte například alespoň vlastnit doménu. To je zase výhoda Webnode, tam nemusíte vlastnit opravdu nic. Dále v článku popisuji, co to vlastně hosting je a detailně se dívám na nabízené hostingy zdarma.

Chystáte se tvořit web?

A víte jak to udělat i bez použití kódu/programování?
Je to opravdu jednoduché: stačí využít nějaký nástroj na tvorbu webů! 

Co je to hosting?

Hosting, neboli webhosting je služba, která vám vlastně umožňuje mít na internetu webové stránky. Jednoduše řečeno, je to místo, kde je váš web uschován. Každá webová stránka totiž musí být uložena na nějakém fyzickém počítači, který je nonstop zapnutý. A abyste si takový počítač nemuseli pořizovat, můžete si koupit hosting u nějaké ze společností, které ho nabízí. Existují však i nějaké služby, které hosting nabízí zdarma. 

Samozřejmě nemůžete čekat, že vám někdo dá zdarma profi hosting se všemi funkcemi, které budete potřebovat, ty společnosti to nedělají pro to, aby místa na serverech vesele rozdávali zadarmo. Proto jsou hostingy zdarma většinou velice omezené. Ale dobrá zpráva je, že existují. Pojďme se na ně tedy podívat.

1. místo

TOP: Webnode

Proč je podle mě Webnode nejlepší volbou?

Na první místo jsem vybrala Webnode, jelikož se jedná o výborný nástroj na tvorbu webů, který je v základu naprosto zdarma. A to znamená, že je k němu i zdarma hosting. Webnode si tedy nepořídíte jako speciální hosting, na který nahrajete už existující web, ale naopak pokud chcete vytvořit nový web a nechcete za něj nic platit, pak je Webnode úplně ideální volbou.

Ve Webnode si totiž opravdu můžete vytvořit webovku úplně od píky a úplně zdrama. A taky velice rychle a bez znalosti kódu – zvládne to i úplný laik. 

A co ta cena, není tam nějaký háček? V podstatě ne, háček určitě ne. Ale samozřejmě, v základní zdarma verzi nemůžete čekat zázraky. Například dostanete doménu od Webnode, která bude mít Webnode přímo v názvu – pokud chcete vlastní doménu, misíte si už zaplatit nějaký z tarifů. Stejně tak, pokud chcete pokročilejší funkce a vlastnosti. Přijde mi však super, že si Webnode můžete vyzkoušet osahat úplně zdarma a stejně tak pokud vám stačí jednoduchý web, tak ho můžete zdarma dokonce i provozovat. A až ve chvíli, kdy se rozhodnete, že chcete něco většího, si můžete za web zaplatit.

2. místo

Endora Free webhosting

Proč jsem vybrala Endora free webhosting?

Webhosting FREE je varianta služeb, která je zdarma, ale má stale svá omezení. Je vhodná pro nenáročné nebo testavací projekty. V tomto hostingu dostanete 2 GB dat, 30 GB měsíčních přenosů dat, memory_limit pouze 64MB a max_excution_time 20 sekund, neomezeně databází MySQL, statistiky návštěvnosti a neomezeně FTP účtů. K využití hostingu musíte samozřejmě u Endory zakoupit doménu.

3. místo

Zikum free hosting

Proč jsem vybrala Zikum free hosting?

Celkový prostor, který u tohoto zdarma hostingu dostanete je 1GB, máte možnost PHP skriptování, nastavit verzi PHP per virtuální server, nebo adresář (PHP 5.6 – 7.x), eomezený přenos dat, provoz na HTTPS s vlastním důvěryhodným certifikátem, 1x MySQL databázi a další.

4. místo

Wedos Miniweb

Proč jsem vybrala Miniweb od Wedos?

Pokud si u Webhostingu Wedos pořídíte doménu, dostanete k ní zdarma takzvaný “Miniweb”. Jedná se o malinký hosting zdarma. Služba není nijak časově omezená, takže se nemusíte bát, že byste po nějaké době museli začít platit. Na hostingu lze vytvořit pouze statický HTML web. Nedisponuje databází, ani žádnými službami navíc. Nelze vkládat PHP skripty a není možné web zabezpečit SSL certifikátem (https). Velikost hostingu je 100 MB.

5. místo

000webhost hosting

Proč jsem vybrala 000webhost?

Další z free webhostingů. Zde máte k dispozici hosting pro 1 web, 300 MB diskového prostoru, omezený bandwidth (3 GB), 1 FTP účet, 1 Cron úloha a 1 MySQL databáze. Nemáte k dispozici SSL zabezpečení, ani žádné další prémiové funkce.

6. místo

Webzdarma hosting

Proč jsem vybrala Webzdarma?

Free wehosting, při kterém dostanete až 500 MB zdarma, prostor databáze 20 MB, a některé další funkce. Doménu zde však musíte vlastnit a pokud chcete prémiovější funkce, je třeba zakoupit.

7. místo

Tele3 hosting zdarma

Proč jsem vybrala hosting Tele3?

Zde máte také možnost hostingu zdarma. Dostanete 20 MB prostoru pro Vaše WWW stránky, žádnou jimi vloženou reklamu, podporu .htaccess a PHP scriptů, profesionální statistiky návštěvnosti, možnost přesměrování emailu na existující schránku. Počet hostingů zdarma v jednom uživatelském účtu není omezen. Samozřejmě si u Tele ale zase musíte zakoupit doménu. Chybí zde databáze MySQL, FTP prostor má pouze 20 MB a předpokládaný měsíční traffic do 2GB.

8. místo

Trialhosting

Proč jsem vybrala Trialhosting od Zoner?

Zde dostanete hosting zdarma, jedná se o freehostingový projekt společnosti ZONER software a.s. a vznikl pro podporu uživatelů, programátorů a vývojářů, kteří se chtějí seznámit a v ostrém provozu vyzkoušet nejnovější technologii PHP/MySQL popřípadě ASP.NET nebo CMS systém WordPress. Doména při takovém hostingu vypadá třeba nazevwebu.php5.cz. Hodí se nejvíce pro vývojáře.

9. místo

Freehosting

Proč jsem vybrala Freehosting?

Už podle názvu má tento hosting tarif zadarmo. Jedná se však o zahraniční hosting, proto je stránka pouze v angličtině. S hostingem dostanete 10 GB úložiště, možnost 1 webu, 1 databázi. Samozřejmě, musíte u hostingu vlastnit doménu. Prémiovější funkce zde nejsou dostupné.

10. místo

Googiehost free hosting

Proč jsem vybrala Googiehost?

Jedná se o další anglický webhosting se službou hostingu zdarma. Dostanete zde 1000 MB úložiště, žádné reklamy, 2 MySQL databáze, 2 FTP účty, a další. Samozřejmě zde zase musíte vlastnit doménu a pokud chcete pokročilejší funkce, je třeba si zaplatit lepší tarif.

Závěr

Webhosting je naprostý základ každé webové stránky a pokud chcete vytvořit web, budete nějaký hosting potřebovat. Jestliže chcete hosting zdarma, pak jste si už pravděpodobně všimli, že sice existují, ale většina z nich je hodně omezená. A co je horší, většina ani úplně zdarma není – u většiny musíte třeba alespoň zakoupit doménu. Mám pro vás ale i dobrou zprávu a tou je podle mě výherce srovnání Webnode. Ten je opravdu v základu zcela zdarma, můžete si na něm vytvořit web, dostanete dokonce i doménu, no a právě i zmíněný hosting. U Webnode si samozřejmě také můžete něco zakoupit (lepší doménu a pokročilé funkce), ale nikdo to po vás nevyžaduje a budete to dělat až ve chvíli, kdy se pro to sami rozhodnete. Proto mi Webnode přijde jako skvělý webhosting zcela zdarma.

Odborník na tvorbu webů:

Hana Terberová

„Webů jsem vytvořila spousty – tvořím je již roky. Proto bych se označila za profesionála v oboru. Mám bohatou zkušenost s tvorbou webů na Wordpressu, pomocí nástrojů jako Webnode, nebo i dokonce jen tak skrze HTML. Krom toho jakožto profesionální grafik umím poradit i v designovém světě. A vzhledem k tomu, že se i neustále zajímám o novinky z technologickýho světa, tak si můžete být jistí kvalitou obsahu.”

Zajímá vás více o webu? Podívejte se.

Kam dál?