10 nejlepších hostingů zdarma – srovnání 2020

Hosting potřebuje každý, kdo chce vlastnit webovou stránku. Někomu ale může připadat zbytečné kupovat si drahý hosting na čtyřčíselné sumy. Připravili jsme pro vás proto seznam nejlepších hostingů a webhostingů, které jsou k dispozici zcela zdarma. Jsou sice omezenější, ale za to za ně skutečně nic neplatíte.

Chystáte se tvořit web?

A víte jaké jsou nejlepší nástroje na tvorbu webů?

Máme pro vás veliké srovnání většiny v česku dostupných programů na tvorbu webů!

Co je to hosting?

Hosting, neboli webhosting je služba, která umožňuje organizacím a jednotlivcům zveřejňovat webové stránky na internetu. Jednoduše řečeno, je to služba, která nám umožňuje mít vaše webové stránky nahrány na cizích serverech, abyste si domů nemuseli obstarávat vlastní. Každá webová stránka totiž musí být uložena na nějakém fyzickém počítači, který je nonstop zapnutý. Většina hostingových společností vyžaduje, abyste vlastnili doménu. Pokud doménu nemáte, hostingové společnosti vám ji pomohou zakoupit. Existují však nějaké hostingové služby, které jsou zdarma? 

Samozřejmě nemůžete čekat, že vám někdo dá zdarma profi hosting se všemi funkcemi, které budete potřebovat, ty společnosti to nedělají pro to, aby místa na serverech vesele rozdávali zdarma. Další informací je ta, že doménu si stejně musíte koupit, tudíž Proto jsou hostingy zdarma většinou velice omezené. Ale existují. Pojďme se na ně tedy podívat.

1) Endora Free webhosting

Webhosting FREE je varianta služeb, která je zdarma, ale má stale svá omezení. Je vhodná pro nenáročné nebo testavací projekty. V tomto hostingu dostanete 2 GB dat, 30 GB měsíčních přenosů dat, memory_limit pouze 64MB a max_excution_time 20 sekund, neomezeně databází MySQL, statistiky návštěvnosti a neomezeně FTP účtů. K využití hostingu musíte samozřejmě u Endory zakoupit doménu.

2) Zikum free hosting

Celkový prostor, který u tohoto zdarma hostingu dostanete je 1GB, máte možnost PHP skriptování, nastavit verzi PHP per virtuální server, nebo adresář (PHP 5.6 – 7.x), eomezený přenos dat, provoz na HTTPS s vlastním důvěryhodným certifikátem, 1x MySQL databázi a další.

3) Wedos Miniweb

Pokud si u Webhostingu Wedos pořídíte doménu, dostanete k ní zdarma takzvaný “Miniweb”. Jedná se o malinký hosting zdarma. Služba není nijak časově omezená, takže se nemusíte bát, že byste po nějaké době museli začít platit. Na hostingu lze vytvořit pouze statický HTML web. Nedisponuje databází, ani žádnými službami navíc. Nelze vkládat PHP skripty a není možné web zabezpečit SSL certifikátem (https). Velikost hostingu je 100 MB.

4) 000webhost hosting

Další z free webhostingů. Zde máte k dispozici hosting pro 1 web, 300 MB diskového prostoru, omezený bandwidth (3 GB), 1 FTP účet, 1 Cron úloha a 1 MySQL databáze. Nemáte k dispozici SSL zabezpečení, ani žádné další prémiové funkce.

5) webzdarma hosting

Free wehosting, při kterém dostanete až 500 MB zdarma, prostor databáze 20 MB, a některé další funkce. Doménu zde musíte vlastnit a pokud chcete prémiovější funkce, je třeba zakoupit.

6) OneBit webhosting zdarma na 2 měsíce

U OneBit si můžete pořídit libovolný webhosting na dva měsíce zdarma – tudíž na zkoušku. Poté samozřejmě musíte začít platit. Je ale super, že si můžete hosting i se všemi parametry a funkcemi vyzkoušet. 

7) Tele3 hosting zdarma

Zde máte také možnost hostingu zdarma. Dostanete 20 MB prostoru pro Vaše WWW stránky, žádnou jimi vloženou reklamu, podporu .htaccess a PHP scriptů, profesionální statistiky návštěvnosti, možnost přesměrování emailu na existující schránku. Počet hostingů zdarma v jednom uživatelském účtu není omezen. Samozřejmě zde zase musíte zakoupit doménu. Chybí zde databáze MySQL, FTP prostor má pouze 20 MB a  předpokládaný měsíční traffic do 2GB.

8) Trialhosting

Zde dostanete hosting zdarma, jedná se o freehostingový projekt společnosti ZONER software a.s. a vznikl pro podporu uživatelů, programátorů a vývojářů, kteří se chtějí seznámit a v ostrém provozu vyzkoušet nejnovější technologii PHP/MySQL popřípadě ASP.NET nebo CMS systém WordPress. Doména při takovém hostingu vypadá třeba nazevwebu.php5.cz. Hodí se nejvíce pro vývojáře.

9) Freehosting

Už podle názve má tento hosting tarif zadarmo. Jedná se však o zahraniční hosting, proto je stránka pouze v angličtině. S hostingem dostanete 10 GB úložiště, možnost 1 webu, 1 databázi. Samozřejmě, musíte u hostingu vlastnit doménu. Prémiovější funkce zde nejsou dostupné.

10) Googiehost free hosting

Jedná se o další anglický webhosting se službou hostingu zdarma. Dostanete zde 1000 MB úložiště, žádné reklamy, 2 MySQL databáze, 2 FTP účty, a další. Samozřejmě zde zase musíte vlastnit doménu a pohud chcete pokročilejší funkce, je třeba si zaplatit lepší tarif.

Kam dál?