Search
Close this search box.

Chci web: jak to udělat? (jednoduše a zdarma)

Shrnutí: Vytvořit web v dnešní době zvládne každý – a to i úplný laik, který s tvorbou webů nemá žádné zkušenosti. Díky různým nástrojům je v dnešní době tvorba webů jednoduchá, rychlá a možná i bez znalosti programování.

Pokud chcete web, existují vlastně 3 možnosti, jak toho docílit:

  1. Zaplatit si web na míru – to je často drahá a zdlouhavá záležitost, která se hodí pro někoho, kdo chce opravdu profesionální a nadupanou, drahou mašinu.
  2. Vytvořit web pomocí WordPressu: to je jednodušší způsob, který je i celkem levný, ale taky vyžaduje nějaké ty technické znalost.
  3. Vytvořit si web na Webnode – nejjednodušší způsob, který je v základu zdarma a nepotřebujete k tomu žádné technické znalosti.
 

V dnešním článku vám tedy povím, jak přesně vytvořit web, co pro to udělat a kolik vás to bude stát. Po přečtení článku budete schopni vytvořit web sami a během pár minut.

Nejjednodušší způsob, jak vytvořit web

  • Tvorba webu zdarma
  • Jednoduché a intuitivní ovládání
  • Web je hotový za pár minut

3 způsoby, jak vytvořit web

Jak už jsem říkala v úvodu, existují 3 nejčastější způsoby, jak se tvoří weby

  1. Pomocí nějakého nástroje jako Webnode – nejjednodušší a zdarma
  2. Pomocí redakčního systému WordPress – složitější a celkem levný způsob
  3. Web na míru pomocí HTML a CSS – komplikovaný, drahý a komplexní

1) Tvorba webu pomocí Webnode

Jak už jsem nakousla, vytvořit web na Webnode je jeden z nejjednodušších a nejrychlejších způsobů, jak vytvořit webovou stránku. S Webnode můžete mít svůj web hotový reálně ještě dneska, klidně za pár minut. A hlavně taky zdarma. Právě proto jsem ho vybrala jako TOP volbu.

Webnode je nástroj na tvorbu webů. Nástrojů jako je Webnode je více, ale Webnode je jediný, který (alespoň co já vím) nabízí verzi zdarma. Další podobné nástroje jsou poté třeba Wix, nebo Mioweb (pokud vás zajímají další, mrkněte na mé srovnání).

Výhody tvorby webu ve Webnode

Podle mého názoru má Webnode téměř samé výhody. A to je na něm prostě skvělé

  • Nepotřebujete žádnou technickou znalost, či umět programovat.
  • Web můžete mít vytvořený doslova za pár minut.
  • Tvorba webu je opravdu jednoduchá.
  • Je to v základu zdarma.
  • Je celý v češtině.
  • Je to podle mě nejjednodušší způsob, jak vytvořit váš první web.

Nevýhody

Webnode samozřejmě má i nějaký ty mouchy a to zejména:

  • Nehodí se pro obrovské a výkonné weby, které mají stovky stránek – zde je lepší zvolit WordPress, nebo web na míru.
  • Nehodí se, pokud chcete mít veliký eshop (Webnode základní eshop nabízí a pokud chcete jen pár produktů, tak bohatě stačí, ale pokud chcete něco velkého, tak už je taky lepší zvolit jiné způsoby).

Jaká je cena Webnode?

Tak, jak už jsem několikrát zmínila, Webnode je v základu zdarma – to znamená, že si na něm můžete postavit fungující web od A po Z, zveřejnit ho na internet a přitom nezaplatit ani korunu. Samozřejmě však – tato možnost nemá všechny pokročilé funkce.

Pokud tedy budete chtít, můžete si zaplatit nějaké členství a získat tak řadu výhod. Členství jsou pořád hodně levné oproti podobným nástrojům. Nejlevnější členství u Webnode začíná už na 90 Kč za měsíc.

V rámci členství dostanete třeba vlastní doménu podle vašeho výběru, možnost eshopu, různé SEO optimalizace, větší prostor pro web a další vymoženosti.

Podle mě je ideální vytvořit si web na webnode nejdříve zdarma a poté, co zjistíte, zda se vám Webnode zamlouvá (a já si opravdu myslím, že bude, protože ty weby jsou na něm vážné krásné), tak si můžete třeba připlatit za nějakou tu funkci navíc. Doporučuji vám to vyzkoušet a uvidíte sami.

Pokud vás zajímá více, přečtěte si mou Webnode recenzi.

Kolik stojí další podobné nástroje?

Nástrojů jako je Webnode je více. Všechny mi ale přijdou dražší a nenarazila jsem na další, který by nabízel verzi zdarma. Pro příklad:

  • Wix: Podobá se Webnode, je hodně oblíbený v zahraničí, ovšem nenabízí verzi zdarma. Nejlevnější plán stojí okolo 100 Kč/měsíc, ovšem máte v něm stále Wix reklamy. Pokud chcete bez reklam, pak je nejlevnější za necelých 200 Kč/měsíc.
  • Mioweb: Skvělý pro profesionální weby, ovšem stojí 2000 Kč měsíčně

Pokud vás zajímá více, mrkněte se na mé srovnání nástrojů na tvorbu webů.

Videonávod: Jak vytvořit web na Webnode

Chci si vytvořit webovou stránku – textový návod:

  1. Otevřete si homepage Webnode.
  2. Klikněte na „Vytvořit web zdarma“.
  3. Zadejte své údaje (název stránky, email a heslo) a klikněte na „Registrovat a vytvořit web“.
  4. Následně si vyberte šablonu – nejlépe takovou, která se vám líbí (budete na ní stavět váš web, který bude vypadat podobně jako šablona).
  5. Poté klikněte na „Vybrat šablonu“ a tím se dostanete do administrace vašeho webu.
  6. Nyní je na čase si web upravit komplet podle sebe: můžete upravovat všechny texty, přidávat stránky, upravovat barvy, fonty a informace, atd.
  7. V rámci tvorby webu si můžete přikoupit doménu, eshop, nebo jakékoliv podobné prémiové funkce (je to dost jednoduché).
  8. Když jste hotoví, klikněte v pravém horním rohu na „Publikovat“ a tím se váš web dostane do světa.
  9. A voilá! Máte hotový web. To bylo jednoduchý, co?

Takhle jednoduchá je tvorba webu ve Webnode. Takže pokud chcete web, ale nikdy jste to nedělali, není podle mě jednodušší způsob. Jen si rozklikněte Webnode a začněte tvořit (klidně jen zdarma).

2) Pomocí redakčního systému WordPress

Už jsem to nakousla o něco výš, a tak bych vám jen ráda přiblížila i WordPress a tvorbu webu na míru. Tohle je totiž něco jiného, než Webnode.

WordPress je redakční open-source systém pro tvorbu webů. Sám o sobě je kompletně zdarma, ale není úplně jednoduchý (musíte mít alespoň nějaké technické znalosti). Ve WordPressu se dají vytvořit weby všeho druhu a velikosti, ovšem vždy si budete muset sami obstarat, koupit a nastavit doménu, hosting, zabezpečení, databáze a podobně (případně si na to někoho najmout), protože WordPress musí na něčem běžet.

Takže pokud chcete vytvořit web na WordPressu, určitě je to skvělý nápad, který ani zase tak moc nestojí, ovšem budete se muset něco málo přiučit a mít nějaké ty technické znalosti.

3) Web na míru pomocí HTML a CSS

Web na míru pomocí HTML je asi nejsložitější způsob, jakým se dá web vytvářet a podle mě má smysl pouze pokud to myslíte opravdu vážně a chcete obří, nadupaný web, který bude mít šílené funkce, jež nejdou vytvořit ve WordPressu.

Jde o dost drahou záležitost, počítejte minimálně v řádech desetitisíců a i mnohem výš.

Web si můžete samozřejmě nakódit i sami, ale na to musíte mít technické znalosti.

Na závěr

Pokud chcete web, s radostí vám můžu říct, že ho můžete mít úplně zdarma a ještě dnes – klidně za 20 minut. Stačí k tomu využít nástroj jménem Webnode, který vám umožní vytvořit web právě zdarma, rychle, velice jednoduše a bez znalosti jakéhokoliv kódu.

Další možností je postavit web na redakčním systému WordPress, což už je o něco složitější a nebo si web nechat udělat na míru, což mi přijde jako nejnáročnější možnost.

Odborník na tvorbu webů:

Hana Terberová

„Webů jsem vytvořila spousty – tvořím je již roky. Proto bych se označila za profesionála v oboru. Mám bohatou zkušenost s tvorbou webů na Wordpressu, pomocí nástrojů jako Webnode, nebo i dokonce jen tak skrze HTML. Krom toho jakožto profesionální grafik umím poradit i v designovém světě. A vzhledem k tomu, že se i neustále zajímám o novinky z technologickýho světa, tak si můžete být jistí kvalitou obsahu.”

Zajímá vás více o webu? Podívejte se.

Kam dál?