Search
Close this search box.

Webnode – recenze, zkušenosti a popis + jak vytvořit web

Shrnutí: Webnode je jeden z nejlepších webových nástrojů, díky kterým je tvorba webu hračka opravdu pro každého.

 • Pro tvorbu stránek s Webnode nepotřebujete žádné znalosti programování, ani HTML, což je podle mě na webnode opravdu výhoda. 
 • Webnode má opravdu velice jednoduché ovládání a vytvoříte díky němu krásné a profesionálně vypadající weby. 
 • V základu je Webnode zdarma a pokud chcete třeba vlastní doménu, nebo rozšířené funkce, tak je za malý poplatek.
 • Jedná se o opravdu skvělý nástroj, který podle mě nabízí úžasný poměr cena/výkon.

V dnešní recenzi jsem si pro vás připravila vše, co o Webnode můžete potřebovat a mám pro vás dokonce i video, kde se na tvorbu stránek ve Webnode můžete podívat.

Co je to Webnode

Webnode je online program na tvorbu webových stránek.

Může jít o stránky osobní, jako třeba blog, portfolio a podobně, či firemní jako eshop, nebo stránka podniku a tak dál.

 • Stránku si tvoříte přímo přes webový prohlížeč.
 • Nemusíte nic stahovat, instalovat, či dokonce umět kód, nebo html.
 • To vám může jen potvrdit, že webnode stránku si jednoduše zvládne vytvořit opravdu každý.
 • Úplně základní web na webnode subdoméně je naprosto zdarma. Samozřejmě takový web není úplně profesionální, ale zase je to super cesta, jak se s webnode zdarma seznámit.
 • Profesionální stránky jsou u Webnode za malý poplatek. Ten se liší na základě toho, jaký balíček služeb si u webnode vyberete.

Podívat se na balíčky →

Pro koho se Webnode hodí?

Webnode je pravděpodobně nejvhodnější pro:

 • lidi na volné noze,
 • porfolia,
 • blogy,
 • pro malé živnostníky,
 • malé eshopy, obchody
 • a všechny další podobné menší weby.

To vše by mohlo zahrnovat grafiky a umělce, výživové poradce, fyzioterapeuty a maséry, konzultanty, jógové či jiné sportovní studia, posilovny, osobní trenéry, kavárny, čajovny, restaurace, pivovary, spisovatele, kadeřnictví a mnoho dalších. Je vhodný také pro vytvoření menšího eshopu, či blogu. 

Nevíte, zda je webnode tou pravou volbou? Podívejte se na kompletní návod, jak vytvořit web (nejen) za pomoci Webnode. Vysvětlím vám tam všechny způsoby, jak se web dá vytvořit a projdeme si do detailu jak to udělat skrze webnode a to zcela zdarma. 

Pro koho se Webnode nehodí?

Nehodí se asi pro všechny, kteří chtějí budovat obrovský web typu magazín, nebo třeba receptář. V takovém případě je lepší se obrátit na jiné odborníky. A také webnode nedoporučujeme tomu, kdo je velice technicky orientovaný a vytváří velké webové stránky použitím vlastního kódu.

Vlastnosti webnode

Používání webnode je opravdu jednoduché, intuitivní a přívětivé. DIsponuje drag & drop funkcí, což je funkce takzvaného “přetažení”. Znamená to jednoduše to, že si třeba vyberete nějaký prvek v nabídce (anpříklad formulář, galerii, kalendář, mapu a podobně) a ten jen myší přetáhnete do stránky. Takový systém je v poslední době velice oblíbený a to hlavně kvůli jeho jednoduchosti.

Systém webnode používá takzvaný WYSIWYG editor. 

Abyste pochopili zkratku, vychází z anglického “What you see is what you get” a znamená to to, že veškeré změny, které na stránce uděláte, vidíte okamžitě, tím pádem je jednoduché se rychle přesvědčit o tom, zda se vám změna líbí, nebo zda ji chcete odstranit.

Vytvořit si web v systému webnode je o mnoho jednodušší než třeba v systému wordpress, nebo vlastním kódem a zároveň o mnoho levnější, než si web nechat vytvořit na míru.

Cena webnode je velice přívětivá, tedy alespoň v porovnání s jinými způsoby. Nejoblíbenější plán “Standard” stojí například 249 Kč na měsíc, což vychází na necelé 3000 za rok. Samozřejmě nemusíte zvlášť platit hosting, nebo doménu jako je tomu u tvory webu jinými způsoby a když si vezmete, že za menší profesionální web zaplatíte u profesionálů třeba okolo 40 000, je to docela velký rozdíl.

Systém nabízí přes 100 šablon na základě účelu webu. A vzhled této šablony je možné si podle sebe upravit, nebo dokonce úplně změnit. Je tedy velice přizpůsobivý co se týče vašich designových potřeb. Všechny šablony jsou zamozřejmě responzivní. To znamená, že se váš web bude zobrazovat krásně i na mobilu či tabletu.

Bezkonkurenčeně jedna z největších výhod systému webnode je právě rychlost vytvoření webové stránky. Stránku stihnete vytvořit i během pár minut. Nepotřebujete zde žádné dlouhé instalace, nebo pluginy. Jediné co, tak se zaregistujete a vyberete šablonu. Pak si už jen web upravíte, přidáte co potřebujete a voilá, web je hotov.

Webnode samozřejmě disponuje i veškerými pokročilými funkcemi, které byste mohli potřebovat, jako je eshop a propojení s platebními bránami, SEO optimalizace, propojení s google analytics (nástroj od google na měření webu), vkládání vlastního HTML, použití aplikací třetích stran a podobně.

Velikánskou výhodou je i to, že vám webnode zajístí hostink .Věřte nebo ne, ale zařizování hostingu, přidávání domény či vytváření databáze je vždy piplačka a navíc, za externí hosting vždy platíte zvlášť. Nic z tohoto u webnode ale neřešíte, protože má nástroj vlastní hosting a to samozřejmě v ceně balíčku, který si koupíte.

Na některých levnějších verzích balíčků se zobrazuje webnode reklama. To znamená balíčky Limited a Mini. Naštěstí balíčky Standard a Profi už webnode reklamu nezobrazují.

Pokud chcete lepší funkce, také si musíte vybrat lepší balíček. Některé funkce u levnějších nejsou dostupné. Ale to se dá asi čekat.

Webnode obecně není vhodný nástroj pro velké magazínové weby se spoustou stránek. To už je potřeba vybrat si jinou cestu tvorby webu.

Video: Jak zdarma vytvořit web ve webnode?

Ve videu se můžete podívat, jak přesně vypadá rozhraní Webnode, jak vytvořit web zcela zdarma a to během pár minut. Pod videem si můžete i přečíst návod, jak stránky vytvářet.

Pro použití webnode se samozřejmě musíte zaregistrovat. Na domovské stránce webnode klikněte vytvořit stránky. K registraci potřebujete pouze email, heslo a adresu vaší webové stránky, kterou si jen vymyslíte, nemusíte ji mít nikde zaregistrovanou. Poté co registraci vyplníte, klikněte na “Registrovat a vytvořit web”. Pro úspěšné dokončení registrace budete později ještě muset potvrdit email, který vám přijde, ale pokračovat můžete i bez toho.

Webnode se vás následně zeptá, jaké stránky chcete vytvořit, zda webové stránky (třeba portfolio, web onchodu a podobně), nebo eshop.

V dalším kroku vám dá Webnode na výběr z více než 100 šablon pro vaši stránku podle účelu. Šablony mají opravdu pěkně seřazeny a vysvětleny – u každé z nich ihned poznáte, na co je určena. Proto je také jednoduché vybrat pro svou stránku tu pravou šablonu. U každé šablony se samozřejmě můžete podívat na náhled a poté zpět, takže si můžete rovnou prohlédnout, jak by váš web zhruba vypadal. Poté, co si šablonu vyberete vás webnode uvítá a oznámí vás vaši webovou adresu, která bude ve své doméně obsahovat “webnode.cz”. To je samozřejmě pouze přechodné stádium, dokud si nepořídíte nějaký z webnode plánů. Poté bude doména, kterou jste si vybrali zcela vaše.

Kliknutím na “Upravit stránky” se dostanete do editoru. Vzhled webu je samozřejmě možné libovolně měnit právě již zmiňovanou drag & drop funkcí. Je to velice jednoduché a intuitivní. Drag & drop funkci si zamilujete.

V menu nahoře můžete nastavovat libovolné nastavení, včetně stránek, SEO, eshopu a mnoho dalších. Mimo jiné zde můžete přejít na lepší verzi webnode. Zase se můžete podívat na rychlé video.

A to už je v podstatě všechno. Zbývá web už jen publikovat.

Závěr

Na závěr bych vám chtěla jen shrnout, co jsme si dnes řekli. Webnode je podle mě jeden z opravdu nejlepších způsobů, jak vytvořit web, pokud nemáte žádnou znalost kódování a programování. Webnode je neuvěřitelně intuitivní, jendoduchý na ovládání a graficky si web můžete upravit jak se vám zlíbí. Cením i , že je Webnode v základu zdarma, můžete si ho tak vyzkoušet a až když jste rozhodlí, že web opravdu chcete, můžete si například koupit vlastní doménu, nebo rozšířené funkce. Za mě se jedná opravdu o perfektní poměr cena/výkon.

Pokud nevíte, jak přesně web vytvořti, podívejte se na můj jednoduchý a kompletní návod na tvorbu webové stránky, kde se podíváme na to, jakými způsoby se dá web vlastně vytvořit a taky vám ukážu, jak přesně se to dělá s pomocí Webnode.

Odborník na tvorbu webů:

Hana Terberová

„Webů jsem vytvořila spousty – tvořím je již roky. Proto bych se označila za profesionála v oboru. Mám bohatou zkušenost s tvorbou webů na Wordpressu, pomocí nástrojů jako Webnode, nebo i dokonce jen tak skrze HTML. Krom toho jakožto profesionální grafik umím poradit i v designovém světě. A vzhledem k tomu, že se i neustále zajímám o novinky z technologickýho světa, tak si můžete být jistí kvalitou obsahu.”

Zajímá vás více o webu? Podívejte se.

Kam dál?