21 nejlepších free fotobanek: obrázky ke stažení zdarma

Fotografie byla vždy nedílnou součástí design. Dříve byla jediná možnost vyfotit si fotku sám. K dnešnímu dni už naštěstí došlo k obrovskému nárůstu webů s překrásnými fotografiemi, které se objevují po celém webu a jsou zcela zadarmo. V tomto příspěvku jsme sestavili seznam parádních fotobanek s obrázky zdarma.

Chystáte se tvořit web?

A víte jaké jsou nejlepší nástroje na tvorbu webů?

Máme pro vás veliké srovnání většiny v česku dostupných programů na tvorbu webů!

Většina z těchto fotografií nepodléhá omezením autorských práv nebo je licencováno na základě Public Domain věnovaných Creative Commons . To znamená, že je můžete libovolně používat, kopírovat, upravovat, distribuovat a zveřejňovat, a to i pro komerční účely.

U některých fotografií se může stát, že bude vyžadováno uvedení zdroje. Udělali jsme vše pro to, abychom zjistili, do jaké licence spadají, přesto vám ale doporučujeme, abyste si provedli vlastní průzkum a určili si, jak lze tyto obrázky použít.

1. StockSnap.io

StockSnap.io má velký výběr krásných fotografií a obrázků zdarma a to ve vysokém rozlišení. Stránka má také velmi užitečnou funkci vyhledávání, která usnadňuje procházení tisíců dostupných obrázků. Kromě toho web sleduje celkové zobrazení a stahování, takže si můžete stáhnout ty nejpopulárnější dostupné fotografie.

StockSnap denně přidává stovky obrázků a všechny jsou zveřejňovány pod Public Domain Creative Commons – není třeba uvádět žádné zdroje a jsou 100% zadarmo.

2. Pexels

Pexels poskytuje vysoce kvalitní a naprosto neplacené fotografie s licencí Creative Commons Zero (CC0). Všechny fotografie jsou pěkně označeny, lehké k nalezení a jednoduché ke stažení.

3. Unsplash

Unsplash nabízí velkou sbírku fotografií ve vysokém rozlišení zdarma a stal se jedním z nejlepších zdrojů pro obrázky z fotobanky. Na své domovské stránce uvádí ty nejlepší fotografie. Všechny obrázky jsou ke stažení zdarma pod licencí Unsplash.

4. Burst (Shopify)

Burst jenástroj od Shopify, který poskytuje podnikatelům fotografie zdarma. Některé fotografie jsou licencovány pod Creative Commons CC0, zatímco jiné spadají pod vlastní licenci Shopify na fotografie.

Burst byl spuštěn, aby pomohl podnikatelům vytvářet lepší produkty, weby a marketingové kampaně. Většina obrázků jsou originální fotografie, které byly pořízeny jejich vlastními silami a jsou tématicky zaměřeny na trendové obchodní niky.

5. Reshot

Reshot je obrovská knihovna vybraných fotografií z fotobanky, které jinde nenajdete. Vytvořeno pro začínající podniky, nezávislé pracovníky a tvůrce, kteří jsou unavení z hledání v přemíře stock fotografií. Zdarma ke komerčnímu a redakčnímu použití – není nutné uvádět zdroje.

6. Pixabay

Pixabay nabízí velkou sbírku bezplatných fotografií, vektorů a uměleckých ilustrací. Všechny fotografie jsou zveřejňovány pod Creative Commons CC0.

7. Foodiesfeed

FoodiesFeed nabízí tisíce krásných realistických obrázků potravin zdarma ve vysokém rozlišení. Je to perfektní web s fotografiemi pro foodblogy.

8. Gratisography

Gratisograpgy nabízí bezplatné obrázky ve vysokém rozlišení, které můžete použít na své osobní a komerční projekty. Nové úžasné obrázky jsou přidávány každý týden a jsou bez omezení autorských práv. Všechny obrázky zachycuje Ryan McGuire z Bells Design.

9. Freestocks.org

Freestock nabízí širokou škálu vysoce kvalitních fotografií vydaných pod Creative Commons CC0.

10. Picography

Picography obsahuje krásné fotografie z free fotek přidaných Daveem Meierem a různými dalšími fotografy. Všechny fotografie jsou zveřejňovány pod Creative Commons CC0.

11. Foca

Foca je sbírka fotografií ve vysokém rozlišení, kterou poskytl Jeffrey Betts. Jeffrey se specializuje na fotografie pracovních prostor a přírody. Všechny fotografie jsou zveřejňovány pod Creative Commons CC0.

12. Picjumbo

Picjumbo je sbírka fotografií zdarma pro vaše komerční a osobní díla. Denně jsou přidávány nové fotografie z nejrůznějších kategorií, včetně abstraktních, módních, přírodních, technologických a mnoha dalších.

13. Kaboom pics

Kaboom Pics nabízí širokou škálu vysoce kvalitních fotografií zdarma, včetně abstraktů, měst / architektury, módy, jídla, krajiny a dalších. Fotografie lze použít ke komerčním účelům, ale nelze je prodat ani znovu šířit.

14. SkitterPhoto

SkitterPhoto nabízí širokou škálu bezplatných fotografií zdarma a jsou vydávány pod Creative Commons CC0. Všechny obrázky jsou autentické a vytvořili je vlastníci Skitterphoto.

15. Life of Pix

Life of Pix je nástroj vytvořený kreativní agenturou LEEROY nabízející bezplatné fotografie ve vysokém rozlišení bez omezení autorských práv.

16. Little Visuals

Tato stránka přichází s trochou smutku. Vlastník webu Nic zemřel, ale jeho fotografie zůstávají v jeho památku. Všechny fotografie, které byly zveřejněny, byly zveřejněny pod licencí Creative Commons License public domain dedication.

17. New Old Stock

Vintage fotografie z veřejných archivů bez známých omezení autorských práv.

18. Jay Mantri

Každý čtvrtek zveřejňují 7 nových fotografií pod licencí Creative Commons CC0. Jay Mantri zveřejňuje opravdu pěkné fotografie s různými motivy.

19. Picspree

S podporou Getty Images poskytuje Picspree velký výběr vysoce kvalitních fotografií zcela bez licenčních poplatků. Díky snadnému vyhledávání a stahování je Picspree vynikajícím zdrojem pro malé firmy a weby, kteří hledají vysoce kvalitní fotografie bez obav z licencování.

20. ISO Republic

ISO Republic nabízí širokou škálu fotografií; každý den přidávají nové obrázky zdarma pod licencí CCO.

21. StyledStock

StyleStock nabízí zdarma feminní fotografie pro každou podnikatelku. Sbírka je zcela zdarma pro vaše komerční a osobní díla.

Závěr

Jak vidíte, počet fantastických zdrojů pro profi fotografie jen roste. Tyto webové stránky se staly požehnáním pro designéry, weby a blogery. Už se nemusíte spoléhat jen na drahé fotobanky či vlastní fotografie!

Kam dál?