Search
Close this search box.

Jak vytvořit web s vlastní doménou?

Shrnutí: Vytvořit si web na vlastní doméně je v dnešní době už opravdu hračka. Já jsem si pro vás dnes připravila skvělý a jednoduchý návod, jak takový web jednoduše vytvořit (a klidně i během pár minut a bez znalosti kódu) a to pomocí nástroje, který se jmenuje Webnode.

Krom toho si však v článku řekneme i další způsoby, jak se dá web na vlastní doméně postavit. Tak příjemné čtení!

Nejjednodušší způsob tvorby webu s vlastní doménou

 • Web je hotový za pár minut
 • Jednoduché a intuitivní ovládání
 • Zvládne to opravdu každý

Nejlepší návod: Vytvořte web s vlastní doménou s pomocí Webnode

Webnode je jeden z nejlepších nástrojů na tvorbu webů, které můžete využít k velice jednoduché tvorbě webů a to bez jakékoliv znalosti kódu či programování. Webnode je v základu zdarma, proto si ho můžete nejdříve vyzkoušet, ovšem pokud chcete web na vlastní doméně, musíte si doménu zaplatit. Doména se většinou platí na 1 rok, ale u Webnode si ji můžete zaplatit i na dýl. Nyní vám řeknu návod krok po kroku, jak si web s vlastní doménou vytvořit. Je to vážně jednoduché a zvládnete to sami, klidně během pár minut.

1) Začněte tím, že půjdete na homepage Webnode.

2) Tam klikněte na „Vytvořit web zdarma“.

3) Zadejte název vaší stránky, email a heslo a poté klikněte na „Registrovat a vytvořit web“.

4) Pak následuje výběr šablony. Vyberte si takovou šablonu, která se vám bude líbit, protože na ní poté budete stavět váš web.

5) Poté, co máte vítěze, klikněte na „Vybrat šablonu“, což vás dostane do administrace vašeho nového webu, kde už můžete rovnou provádět všemožné úpravy a tvořit web.

6) Nyní už si můžete rovnou zakoupit doménu – v horní části stránky přejděte do „Nastavení“, poté do „Domény“ a tam na vás bude oranžově svítit „registrovat vlastní doménu“.  Na toto tlačítko stačí kliknout a následovat velice jednoduchý postup, kterým vás Webnode provede.
 • Webnode vás nejprve vezme do sekce, kde si můžete doménu vybrat – čili otestovat, zda už není zabraná někým jiným. Tam si můžete vyhledávat domény do aleluja.
 • Jakmile máte vybranou doménu, kliknete na „Registrovat“.
 • Následně si můžete vybrat balíček podle ceny a možností – Limited, Mini, Standard, Profi a Business. Pokud vám jde pouze o doménu, stačí ten nejlevnější. Pokud chcete i více funkcí, pak si můžete vybrat kterýkoliv jiný.
 • Poté co si vyberete balíček, následuje vyplnění vašich údajů – jméno, bydliště a kontakt.
 • Následně zbývá vybrat na jak dlouho chcete doménu – 1 rok, 2 roky, 5 let, nebo 10 let (pozn.: doména se kupuje vždy minimiálně na rok, ať už ji kupujete kdekoliv).
 • V tomto kroku si také nezapomeňte vybrat, zda chcete prémiové funkce jako automatické zálohování (může se hodit, pokud chcete mít aktivně zálohy webu), nebo prémiové zabezpečení (nemyslím si, že je to nutné u malinkých webů, ale může se vám to hodit).
 • Pak už jen zbývá zadat číslo karty a zaplatit.

A tím je hotovo – doména koupená.

7) Poté se můžete vrátit do administrace Webnode a upravit si stránky naprosto dle libosti – už na vaší vlastní doméne. Díky jednoduchému page builderu ve Webnode je tvorba stránek hračka a co víc, zábava. V reálním čase můžete vidět, jak bude vaše stránka vypadat a upravovat text přímo v rámci webu. Můžete třeba upravit text, přidávat stránky, hrát si s barvami, fonty či fotkami a samozřejmě komplet upravit veškeré informace, logo a podobně.

8) Když jste hotoví, klikněte v pravém horním rohu na „Publikovat“ a tím se váš web dostane do světa.

A voilá! Právě jste vytvořili web na vaší vlastní doméne. Hračka, že?

Kolik web s vlastní doménou stojí?

Registrace české domény stojí na Webnode okolo 45 Kč na měsíc a vzhledem k tomu, že se doména vždy platí ročně, tak to vychází na něco okolo 550 Kč na rok.

Videonávod: tvorba webu ve Webnode.

Pokud vás zajímá vice informací, přečtěte si mou kompletní recenzi na Webnode.

Další způsoby tvorby webu s vlastní doménou

 1. Kupte si vlastní doménu, webhosting a vytvořte web na WordPressu – tento způsob se hodí pro všechny, kteří jsou technicky zdatnější a chtějí mít například větší web či si ho více přizpůsobit.
 2. Kupte si doménu a vytvořte si webovku pomocí HTML kódu – to se hodí, pokud umíte tvořit web pomocí HTML a máte zájem i čas si takový web vytvořit.
 3. Zaplaťte si web na míru u nějakého tvůrce webů či agentury – dražší způsob, ale zato je pro vás bez práce. Můžete si zaplatit agenturu, která vám postaví web na WordPressu (místo vás – nemusíte to dělat vy sami), nebo vám vytvoří přímo web na míru pomocí HTML a CSS (to už je ovšem velice drahé – v řádech desetitisíců minimálně)
 4. Využijte další nástroje podobné Webnode (jako Wix, Mioweb a další)

Na závěr

Podle mě je nejjednodušší způsob, jak vytvořit web s vlastní doménou využít nějaký z nástrojů na tvorbu webů, jako třeba Webnode, který je intuitivní, dají se v něm vytvořit krásné weby a práce je hotová za pár minut. Krom toho existují ale i další způsoby, jak získat web na vlastní doméně a to konkrétně: tvorba webu na WordPressu – pokud chcete komplikovanější a větší web, nebo tvorba webu pomocí HTML a CSS – pokud na to máte znalosti. Další alternativou je najmout si jednotlivce či agenturu, která tuto práci odvede za vás.

Odborník na tvorbu webů:

Hana Terberová

„Webů jsem vytvořila spousty – tvořím je již roky. Proto bych se označila za profesionála v oboru. Mám bohatou zkušenost s tvorbou webů na Wordpressu, pomocí nástrojů jako Webnode, nebo i dokonce jen tak skrze HTML. Krom toho jakožto profesionální grafik umím poradit i v designovém světě. A vzhledem k tomu, že se i neustále zajímám o novinky z technologickýho světa, tak si můžete být jistí kvalitou obsahu.”

Zajímá vás více o webu? Podívejte se.

Kam dál?